Kuršių nerijos lankytinos vietos
Parnidžio kopa su saulės laikrodžiu-kalendoriumi (Nida). Nuo 52 metrų aukščio Parnidžio kopos atsiveria puikus vaizdas į Kuršių marias ir Baltijos jūrą. 1995 m. ant šios kopos buvo pastatytas saulės laikrodis - kalendorius, kurio aukštis - 13,8 m. 1999 metais per „Anatolijaus“ uraganą dalis obelisko atskilo.
Etnografinės kapinės ir krikšktai (Nida). Šalia Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios yra XIX - XX a. Nidos etnografinės kapinės. Etnografinėse kapinėse iki šiol išlikę originalių formų mediniai antkapiniai paminklai - krikštai, kurie būdingi Kuršių nerijai.
Švyturys ant Urbo kalno (Nida). Tai vienas didžiausių ir svarbiausių švyturių Lietuvos pajūryje. Pastatytas 1874 m. ant 51 metro aukščio Urbo kalno (švyturio aukštis tuomet siekė 27 m). Antrojo pasaulinio karo metais buvo susprogdintas, 1953 m. atstatytas, o vėliau perstatytas. Švyturio aukštis šiuo metu - 29,3 metro.
Žirgų švyturys (Pervalka). Švyturys pastatytas 1900 m. Kuršių mariose ties Pervalka, už Agilos įlankos, priešais Birštvyno iškyšulio Žirgų ragą. Perstatytas du kartus. Šiuo metu veikiantis. Pasiekiamas laivu ir matomas nuo Kuršių nerijos kranto.
Raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicija (Juodkrantė). Nuo seno ant Raganų kalno, anksčiau vadinto Jono, Ievos kalnu, buvo švenčiamos Joninės. Šiuo metu vaikščiodami kalno taku galite pamatyti unikalią ekspoziciją po atviru dangumi. 71 skulptūrą iš ąžuolo išskaptavo 1979 - 1981 metų vasaromis į Juodkrantę suvažiavę Lietuvos (daugiausia Žemaitijos) tautodailininkai. Senojo kalno skulptūrų tema - pasaulis, kuriame gyvena raganos, velniai ir Neringos legendų herojai. 1988 m. vasarą skulptoriai papildė ansamblį dar 12 skulptūrų, daugiausia žaidybinio pobūdžio: sūpuoklės, kalneliai, kėdės. 1999 - 2002 m. laikotarpiu simpoziumo "Raganų kalnas" metu ekspoziciją papildė naujos skulptūros, o senosios buvo restauruotos.
Pažintinis–dendrologinis takas (Juodkrantė) įrengtas Kuršių nerijos sengirėje. Čia rasite stendus su augalų aprašymais, piešiniais, nuotraukomis. Tako ilgis 1600 m.
Garnių ir kormoranų kolonija (Juodkrantė). Tai didžiausia ir viena seniausių Lietuvoje žinomų pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų kolonija. Čia rasite trumpą informaciją apie perimvietę ir paukščius.
Muziejai, galerijos
Neringos istorijos muziejus, Pamario g. 53, Nida, tel. (8 469) 51162
Žvejo etnografinė sodyba, Naglių g. 4, Nida, tel. (8 469) 52372
Thomo Manno memorialinis muziejus, Skruzdynės 17, Nida, www.mann.lt
V. ir K. Mizgirių gintaro galerija-muziejus, Pamario g. 20, www.ambergallery.lt
Liudviko Rėzos kultūros centras, L. Rėzos g. 8, Juodkrantė, www.lrezoskc.lt
Miniatiūrų muziejaus ekspozicija, L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, www.idm.lt
Vėtrungių galerija, L. Rėzos g. 13, Juodkrantė, www.autentic.lt
Kuršių nerijos nacionalinio parko ekspozicija, Smiltynės pl. 11, Smiltynė, www.nerija.lt
Lietuvos jūrų muziejus-akvariumas, delfinariumas, Smiltynės pl. 3, Smiltynė, www.muziejus.lt Informaciją apie renginius ir pramogas Neringoje rasite turizmo informacijos svetainėje www.visitneringa.com/lt