Lotmiškio g. 19A, Neringa

tel. +370 611 04860,
el.paštas info@lotmiskis.lt

Apie Neringą

Neringa įkurta 1961 metais apjungus keturias Kuršių nerijos gyvenvietes Nidą, Preilą, Pervalką ir Juodkrantę. Neringos ilgis apie 50 kilometrų, čia nuolat gyvena apie 3 tūkstančius gyventojų.
Kuršių nerija – siauras 98 kilometrų pusiasalis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Tai unikali smėlio juosta išnirusi iš Litorinos jūros maždaug prieš 7 tūkstančius metų. Pirma kartą Kuršių nerija rašytiniuose dokumentuose paminėta 1322 metais.
Pirmieji žmonės Kuršių nerijoje galėjo apsigyventi akmens amžiuje, smėlynei apaugus mišku.
Nerijos vardo kilmė siejama su kuršiais - vakarų baltų gentimi, kuri gyveno dabartinės Latvijos ir Šiaurinės Lietuvos dalies pajūryje, o pietuose siekė Klaipėdos apylinkes.
XV amžiuje visa Kuršių nerija buvo apaugusi miškais. Ilgai gyvendami miškų apsuptyje senieji nerijos gyventojai ir atėjūnai neįvertino jūros vėjo grėsmės. Vieni augino galvijus, kurie trypė ir naikino jautrią miško paklotę, kiti kirto miškus pilims ir laivams statyti. Labiausiai miškai nukentėjo per Septynerių metų karą, vykusį nuo 1756-ųjų iki 1763-ųjų. Smėlio audros per 80 metų užpustė 14 kaimų. Nerijos gyventojai kėlėsi iš vienos vietos į kitą, tačiau slenkančios kopos „atsivydavo“ bėglius. Pajutę žūtį žmonės ėmė taisyti savo klaidą. Taip atsirado kopagūbriai, dirbtinai suformuoti žmonių. Vėliau paaiškėjo, kad geriausiai slenkantį smėlį sulaiko kalnapušių šaknys.

Šiandien Neringa - vienas gražiausių kurortų Baltijos jūros regione. Smėlio kopos su reta augmenija, pajūrio miškas su šimtamečiais medžiais ir žmonių rankomis sodintomis kalnapušėmis, balto smėlio paplūdimiai, gražiai ir skoningai tvarkoma miesto infrastruktūra, rūkomos žuvies kvapas, kultūros bei sporto renginių gausa – tai šio krašto unikalumą atspindintys akcentai, kurie daro Neringą patrauklią tiek Lietuvos, tiek užsienio turistams.

1991 metais Kuršių nerijoje įkurtas nacionalinis parkas.
2000 metais Kuršių nerija įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip kultūrinio kraštovaizdžio objektas.
Nuo 2001 metų Europos Mėlynosios Vėliavos tarybos sprendimu Nidos paplūdimiui įteikiama Mėlynoji vėliava. Mėlynoji vėliava - tarptautinis paplūdimio kokybės ženklas.
2010 metais vienas žymiausių pasaulyje turistinių leidinių „Lonely Planet“ paskelbė savo geriausių pasaulyje paplūdimių, kuriuose galima palaimingai „sūpuotis hamake“, dešimtuką. Kuršių nerija jame užėmė antrąją vietą. Balto kvarcinio smėlio ir kvepiančių pušynų lietuvišką pakrantę pralenkė tik Dahabo krantas Egipte.

Daugiau informacijos apie Neringą rasite turizmo informacijos svetainėje www.visitneringa.com/lt